Baskılı Poşet Üzerinde renkler

Baskılı Poşet Üzerinde Renkler

Firmanıza ait baskılı poşetler işletmenizin giysisi gibidir. Tüketiciyi satın alma eylemine hazırlaması işin gerekli tüm güzellikleri üzerinde bulundurması gerekir. Ürünlerinizin piyasa da tutunabilmesi, doğru ve etkili bir ambalaj malzemesinin seçimine bağlı olduğu kadar, ambalajın tasarımına da bağlıdır. Ürünün yapısına uygun seçilen renklerle, uyumlu yazı ve biçimlerle tasarlanmış, çekici, güzel görünümlü bir tasarım, tüketiciyi olumlu yönden etkiler.
Firmanıza ait baskılı Poşetler taşıma, depolama, dağıtım, tanıtım ve pazarlama işlemlerini kolaylaştıran, plastik, pvc naylon, v.b. malzemelerden yapılmış dış örtülerdir. Kısaca baskılı poşetler satmış olduğumuz ürünlerin koruyucudur. Ürünü, çarpma, ıslanma, zedelenme gibi fiziksel etkilerden korur. Önemli bir görevi de taşıdığı bilgilerle tüketiciye seçim yapma kolaylığı sağlamasıdır. Firma bilgileriniz tüketiciye ve satış yapan a büyük kolaylıklar sağlar.
Tüketicinin o ürünle ilgili başka bir firma arama şansını da yok eder, bu nedenle tüm bilgileri üzerinde taşımasında yarar vardır. Poşetlerde grafik tasarımı, satışa sunulan ürünün tüm özellikleriyle tüketiciye yansıması ve onunla diyalog kurmasını sağlayan önemli bir araçtır. Adeta ürünün dilidir.. Bu dilin etkili olması, tanıtımın olumlu sonuçlanmasını sağlar. Poşet Baskı Rengi, seçilen yazı ve biçimler, bunların düzenlemesi uyumlu olursa; görsel etkisi güçlü olur, tüketici belleğinde olumlu imaj yaratır.

Baskılı poşetler üzerindeki renklerin özelliklerinden bahsetmek gerekirse;

Örneğin; Sıcak renkler,neşe, canlılık, hareket ve arzu etkisi yaratır. Ambalajı daha yakın ve olduğundan büyük gösterirler. Soğuk renkler ise, dinginlik ve rahatlık etkisi yaratırlar. Poşeti olduğundan küçük gösterirler. Tek tek renklere baktığımızda ise beyaz; içtenliği, siyah; durgunluğu, şiddeti ve kederi, kırmızı; dehşeti, canlılığı, aşırı isteği, tehlikeyi, ihtirası, cesareti, ateşi ve günahı, sarı; korkaklığı, uyarıyı, hareketi ve neşeyi, mavi; soyluluğu, dürüstlüğü, sessizliği ve rahatlığı, açık mavi tonlar; sınırsızlığı, yeşil; ümidi, hayatı ve canlılığı, mor; hüzün ve içe dönüklüğü ifade eder.eğer sizde firma logo ve bilgilerinizi taşıyan poşet yaptırmak isterseniz Yukarıda bahsettiğimiz renklerin özelliklerinden faydalana bilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.